keskiviikkona, syyskuuta 08, 2010

Modeemi ry hakee aktiivisia säätäjiä mukaan toimintaan!

Jäsenistön piirissä on huomattu epätietoisuutta siitä, että kaipaako Modeemi ry aktiivisia jäseniä osallistumaan yhdistyksen ja yhdistyksen hallituksen toimintaan, kuten esimerkiksi fuksimessuständin järjestämiseen, siellä päivystämiseen ja muuten toiminnan vauhdittamiseen.

Iloisena uutisena voimmekin varmistaa, että Modeemi ry:n toimintaan mahtuu aina lisää uusia ja vanhoja aktiivisia jäseniä tekemään asioita, osallistumaan hallitustyöskentelyyn ja yleisesti muovaamaan Modeemista houkuttelevaa yhdistystä aateekoosta, verkoista ja säätämisestä innostuneille.

Emme ole aikaisemmin tiedottaneet tästä mahdollisuudesta, koska pidimme asiaa itsestään selvänä, mutta nyt sitten kaikki asian tietävät ja pääsevät sankoin joukoin osallistumaan mukaan toimintaan! Yhteydenotot ja kiinnostuksen osoitukset voi osoittaa Modeemin hallitukselle (hallitus (at) modeemi . fi).

oltermanni

Ei kommentteja: